märgipäevik ehk täpp-märkmik
bullet journal

Mis on ühes märgipäevikus?

aja planeerijad

Üldine aasta kalender, kuhu märkida üles kõik kaugemad sündmused, kohtumised, sünnipäevad, tähtajad jms

Korraga võetakse ette kuu, sest kuu on piisavalt lühike, et seda hoomata ja samas parasjagu, et teha ja näha muutusi. See võib olla lühike – lihtsalt kuukalender ja selle juurde meeldetuletused olulistest kuupäevadest – või laiem koos eesmärkide ja ettevaateplaaniga. 

Kuidas keegi: kas võtta päev korraga või planeerida terve nädal on eelistuse küsimus. See võib olla päevik , vaja-teha nimekiri ja saad lisada ainult need päevad, millal tunned, et vajad/tahad märkmiku. Või kujunda terve nädal, kuhu saad aega planeerida pikema vaatega.

Kõige olulisem, et sa saad mõtted üles tähendada ja sinu aju ei vabaneb liigsest kolast, mida kogu aeg meeles pidada. Igale sissekandele vastab oma märgisüsteem, mis ütleb ülevaatlikult, mis seisus su ülesanded ja kohtumised on.

eesmärgid

Laiemad ja üldisemad eesmärgid, koos põhjenduse ja etappidega muutub palju saavutatavamaks, kui see on planeeritud.

Kellel, meist pole unistusi, et ühel heal päeval hakkan ma … Aga miks mitte täna? Inimene on visuaalne olend ja märkida graafikusse üles, et sa oled endas kultiveerinud mingit soovitud harjumust ainult kinnistab positiivselt, et sa juba tegeled, et sa oled õigel teel.

Üritad säästa raha? Tee selle kohta täidetav pilt. Tahad jälgida tervist, uneaega, enesetunnet. Ka seda on kerge joonise või graafiku abil jälgida. Tahad meeles pidada, millal viimati lilli kastsid, voodipesu vahetasid, külmkappi puhastasid? Tee selle kohta eraldi leht ja märgi üles.

ülestähendused

Märgipäevik sobib täiesti ka päevikuks. Hästi populaarne on 1 rida päeva kohta. Võib olla ka mõni rida või ka ainult märksõna. Võib olla mitte päris iga päev. Valik on sinu

Lisaks soovitan ma teha vähemalt korra kuus kokkuvõtteid. Need on hiljem väärtuslik allikas vaadata kuidas enda mõtlemine, probleemid ja nende lahendamine ajas muutuvad.

On need igapäevased olulised märkmed (nagu Wifi parool jms) või inspireerivad tsitaadid. Pane oma märkmiku kirja kõik, mis väärib teadmist.

Alates sellest, kus sa käisid kuni selleni, mida sa loed. Kui sa õpid midagi või püüad liikuda uude valdkonda, siis on tore kirja panna etappe ja märksõnu, et hiljem meenutada, kus sa tulid ja kuhu välja oled jõudnud.